Programy profilaktyczno-prewencyjne

Wpajali najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa

dsc_0215_kopiowanieNowotomyscy policjanci spotkali się w siedzibie Biblioteki Publicznej w Bukowcu z dziećmi uczęszczającymi w tej placówce na cotygodniowe zajęcia. W trakcie spotkania wpajali uczestnikom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach a także zwrócili uwagę na powagę i rangę korzystania przez pieszych z elementów odblaskowych.

 

 

 

W trakcie przeprowadzonych zajęć przez nowotomyskich policjantów dzieci pilnie uczyły się,  jak  bezpiecznie poruszać się po drogach. Omówiono i poruszono taką problematykę jak prawidłowa jazda na rowerze i jego odpowiednie wyposażenie, czy też obowiązek podróżowania w fotelikach z zapiętymi pasami.

Policjanci zwrócili również uwagę maluchom na rangę korzystania przez nich z elementów odblaskowych, które niejednokrotnie mogą, wręcz ratują życie pieszym, którzy stają się dzięki nim widoczni na drodze dla nadjeżdżających kierowców. Uczestnicy spotkania otrzymali elementy odblaskowe, a także kolorowanki związane z pracą policjantów.

Druga część spotkania poświęcona była przybliżeniu najmłodszym pracy policjantów – dyskutowano o zadaniach funkcjonariuszy w codziennej służbie prezentując przy tym wyposażenie do pracy oraz oznakowany radiowóz.

{galeria}programy prewencyjne/bukowiec biblioteka{/galeria}