Programy profilaktyczno-prewencyjne

Policjanci i sierż. Pyrek na Olimpiadzie Przedszkolaków

dsc_0019_kopiowanieDzisiaj punktualnie o godzinie 10:00 rozpoczęła się pierwsza w Nowym Tomyślu Olimpiada Przedszkolaków. Organizatorami przedsięwzięcia był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu. W tego typu działaniach nie mogło również zabraknąć przedstawicieli nowotomyskiej policji. Wspólnie z najmłodszymi w olimpiadzie udział wzięła maskotka wielkopolskiej policji sierż. Pyrek.

 

 

 

W sportowej rywalizacji wzięły udział dzieci z siedmiu nowotomyskich przedszkoli. Każda z drużyn liczyła ośmiu zawodników. Dzieci zmierzyły się w kilku konkurencjach sportowych i jednej konkurencji, w której musiały się wykazać wiedzą i znajomością podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Dzieciaki bardzo chętnie podeszły do takiej formy zabawy i sportowej rywalizacji. Paniom opiekunkom także towarzyszyły niesamowite emocje, najchętniej to same, razem z dziećmi brałyby udział w rywalizacji.

Jak się okazało nie udało się wyłonić najlepszej drużyny. Wszystkie przedszkola stanęły na jednym stopniu podium. Dzieci z rąk Burmistrza Nowego Tomyśla Włodzimierza Hibnera, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Nowym Tomyślu Marcina Brambora oraz sierż. Pyrka otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz medale.

Sierż. Pyrek od lat uczestniczy w przedsięwzięciach organizowanych dla i na rzecz najmłodszych. Jest lubiany przez dzieci i każdorazowo wzbudza wiele emocji, gdy pojawia się na akcjach promujących bezpieczeństwo i zdrowy styl życia. Dzieci oraz ich wychowawcy zawsze chętnie słuchają Pyrkowych rad oraz pozują z pluszakiem do pamiątkowych zdjęć.

Olimpiada Przedszkolaków jest wydarzeniem, które już na stałe wpisało się w harmonogram najważniejszych, miejskich imprez dla dzieci. Kolejna edycja już za rok. Serdecznie zapraszamy.

{galeria}programy prewencyjne/PYREK/olimpiada przedszkolakow{/galeria}