W przedszkolu spotkali się z seniorami - Programy profilaktyczno-prewencyjne - KPP Nowy Tomyśl

Programy profilaktyczno-prewencyjne

W przedszkolu spotkali się z seniorami

dsc_0068_kopiowanieNowotomyska Policja kolejny raz złożyła wizytę nowotomyskim seniorom. Tym razem w ramach programu prewencyjnego „Bezpieczne życie seniora” oraz akcji „Sztuczka na wnuczka” policjanci spotkali się z dziadkami dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 5 „Słoneczko” w Nowym Tomyślu.

 

 

 

Tego typu spotkania są cyklicznie organizowane przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu. Mają one na celu podnieść świadomość ludzi starszych na temat zagrożeń jakie ich otaczają w życiu codziennym. Tym razem w ramach programu prewencyjnego „Bezpieczne życie seniora” i akcji „Sztuczka na Wnuczka” policjanci złożyli wizytę dziadkom dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 5 „Słoneczko” w Nowym Tomyślu.

Na pogadance seniorzy mieli możliwość przypomnieć sobie, jak ustrzec się przez kieszonkowcami, czy różnego rodzaju oszustami, którzy żerują na łatwowierność i dobroci ludzi starszych. Szczególny nacisk mundurowi położyli na problematykę przestępców działających na tzw. metodę „na wnuczka”, „policjanta” czy „inkasenta”.

Ponadto poruszona została bardzo ważna tematyka związana z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. W tym poruszania się na rowerach i pieszo przez osoby starsze, które swoim zachowaniem, często nieświadomie, stwarzają zagrożenie na drogach. Policjanci zwrócili uwagę na obowiązek używania odblasków podczas poruszania się po zmroku w terenie niezabudowanym.

Korzystając z okazji stróże prawa z nowotomyskiej jednostki Policji przeprowadzili również dla seniorów akcję znakowania rowerów. Kolejny raz akcja ta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

 

{galeria}programy prewencyjne/bezpieczny senior/nowy tomysl/przedszkole sloneczko{/galeria}