Dzieci z Posadowa obiegły nowotomyską komendę - Programy profilaktyczno-prewencyjne - KPP Nowy Tomyśl

Programy profilaktyczno-prewencyjne

Dzieci z Posadowa obiegły nowotomyską komendę

dsc_0059_kopiowanieNowotomyscy policjanci mieli dzisiaj nietypowych gości. Podejrzeć policyjną pracę „od kuchni” przyjechała grupa dzieci z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Posadowie. Maluchy miały okazje wsiąść do radiowozu i obejrzeć stanowisko dyżurnego

 

 

 

 

 

Swoją podróż przesympatyczni goście rozpoczęli od obejrzenia stanowiska dowodzenia Komendą Powiatową Policji w Nowym Tomyślu, gdzie mali goście mieli okazję przyjrzeć się pracy dyżurnego, który jak co dzień, przyjmował zgłoszenia i kierował policjantów w miejsca, gdzie potrzebna była ich pomoc.

Uczniowie poradzili sobie także z odpowiedziami na pytania dotyczące numerów alarmowych. Ich wiedzę w tym zakresie sprawdzał sam dyżurny, który przypomniał, że numery alarmowe nie służą do zabawy lecz tylko i wyłącznie do celów ratowniczych, a dowcipnisie, którzy wykorzystują je w nieodpowiedzialny sposób czekają surowe konsekwencje. mł. asp. Anna Urbaniak przypomniała kilka zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, o których powinien pamiętać każdy maluch. A wśród nich jak bezpiecznie pokonać jezdnię, którą stroną iść, gdy nie jest ona wyposażona w chodnik.

Niewątpliwie zaś najwięcej emocji wzbudziła wizyta w pomieszczeniach policyjnego aresztu. Na początku niepewnie aczkolwiek z ciekawością uczniowie weszli do jego wnętrza.

Następnie funkcjonariusze zaprezentowali małym gościom, będący na wyposażeniu nowotomyskiej policji sprzęt, wśród którego największe zainteresowanie, przede wszystkim wśród chłopców, wzbudził policyjny radiowóz. I jak przystało na prawdziwe dzieci był on dosłownie oblegany.

Na zakończenie uczniowie zostali zaproszeni na stanowisko monitoringu miejskiego, z którego funkcjonowaniem zapoznał naszych małych gości pracownik Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu Pan Andrzej Cholaszczyński.

Pokazy i pogadanki tak zafascynowały uczniów, że większość z nich zadeklarowała, że w przyszłości zostanie policjantem, zaś wspólne zdjęcie z „sierż. PYRKIEM” będzie na pewno ozdobą niejednego albumu.

 

{galeria}programy prewencyjne/dzieci z podstawowki w komendzie/posadowo{/galeria}