Programy profilaktyczno-prewencyjne

Niezwykły gość Szkoły Podstawowej w Jastrzębsku Starym

dsc_0064_kopiowanieMiniony piątek był dniem niezwykle pracowitym dla maskotki wielkopolskiej Policji  - Sierżanta Pyrka, który uczestniczył w podsumowaniu realizacji projektu edukacyjnego „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”.

 

 

 

Policjanci zajmujący się na co dzień prewencją kryminalną w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu prowadzą działania w ramach programu „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”. Celem realizowanych spotkań jest propagowanie wśród najmłodszych bezpiecznych zachowań w życiu codziennym.

W miniony piątek 17 czerwca 2016 roku mundurowi z Nowego Tomyśla odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jastrzębsku Starym. Był to szczególny dzień, bo podsumowujący realizację projektu prewencyjnego „Bezpiecznie to wiedzieć i znać” prowadzonego w roku szkolnym 2015-2016.

W tego typu przedsięwzięciu nie mogło zabraknąć także maskotki wielkopolskiej policji sierżanta Pyrka. Podczas spotkania z sierżantem Pyrkiem dzieci aktywnie uczestniczyły w pogadance i wspólnie przypomniały sobie o podstawowych zasadach, którymi należy się kierować podczas zbliżających się wielkimi krokami wakacji. Dla specjalnego gościa, który zaszczycił dzieci swoją obecnością przygotowane zostały mini scenki dotyczące bezpieczeństwa. Uczniowie szczególny nacisk położyłli na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Na koniec wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia.

 

{galeria}programy prewencyjne/PYREK/szkola jastrzebsko stare{/galeria}