Bezpieczne wakacje w Wytomyślu - Programy profilaktyczno-prewencyjne - KPP Nowy Tomyśl

Programy profilaktyczno-prewencyjne

Bezpieczne wakacje w Wytomyślu

dsc_0062_kopiowanieNowotomyska Policja realizuje działania mające na celu przygotowanie dzieci do wypoczynku letniego. W ramach programu prewencyjnego „Bezpieczne wakacje 2016” mundurowi spotkali się dziećmi w bibliotece w Wytomyślu.

 

 

 

Wakacje – to czas, na który z ogromną niecierpliwością czekają wszystkie dzieci w wieku przedszkolno-szkolnym. Czeka na nie również młodzież. Dlatego też bardzo ważnym jest to, aby przed ich rozpoczęciem uświadamiać wszystkich o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą letni wypoczynek. Jest to zadanie policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu zajmujących się prewencją kryminalną.

Dlatego też mundurowi w ramach programu prewencyjnego „Bezpieczne wakacje 2016”, w czwartek 16 czerwca 2016 roku, uczestniczyli w spotkaniu, które zorganizowane zostało w bibliotece w Wytomyślu. Celem tego spotkania było przygotowanie najmłodszych w wieku przedszkolnym i szkolnym do rozsądnego i bezpiecznego wypoczynku letniego.

Podczas spotkania dzieci aktywnie uczestniczyły w pogadance i wspólnie z prowadzącymi przypomniały sobie o podstawowych zasadach, którymi należy się kierować podczas zabaw nad wodą. Dzieci w różnym wieku zapoznały się z pracą policji, a także miały okazję  z bliska zobaczyć środki przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek, prowadnic czy pałki służbowej.

Po skończonym wykładzie na młodych ludzi czekała niespodzianka. Był to policyjny radiowóz stojący na zewnątrz budynku. Cieszył się on bardzo dużym zainteresowaniem, a możliwość wejścia do środka i włączenie sygnałów świetlnych i dźwiękowych okazała się nie lada gratką dla zwiedzających. Na koniec wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia.

 

{galeria}programy prewencyjne/bezpieczne wakacje wytomysl{/galeria}