Wakacyjne działania - Programy profilaktyczno-prewencyjne - KPP Nowy Tomyśl

Programy profilaktyczno-prewencyjne

Wakacyjne działania

dsc_0049_kopiowanieNowotomyska Policja wspólnie z Nowotomyskim Ośrodkiem Kultury przeprowadziła wakacyjne działania, których celem było uświadamianie młodzieży o zagrożeniach mogących wystąpić podczas letniego odpoczynku.

 

 

 

Wakacje – to czas, na który z ogromną niecierpliwością czekają wszystkie dzieci w wieku przedszkolno-szkolnym. Czeka na nie również młodzież. Dlatego też bardzo ważnym jest  uświadamianie wszystkich o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą letni wypoczynek. Jest to zadanie policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu zajmujących się prewencją kryminalną.

Dlatego też mundurowi w ramach programu prewencyjnego „Bezpieczne wakacje 2016” przeprowadzili wczoraj działania, które zorganizowane zostały wspólnie z Nowotomyskim Ośrodkiem Kultury. Na uczestników czekała moc atrakcji. Należały do nich między innymi konkursy plastyczne i teoretyczne.

Podczas spotkania dzieci aktywnie uczestniczyły w pogadance i wspólnie z prowadzącymi przypomniały sobie o podstawowych zasadach, którymi należy się kierować podczas zabaw nad wodą. Dzieci w różnym wieku zapoznały się z pracą policji, a także miały okazję  z bliska zobaczyć środki przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek, prowadnic czy pałki służbowej.

We wczorajszych działaniach udział wzięła również Straż Miejska z Nowego Tomyśla, która na specjalnie przygotowanym miasteczku ruchu drogowego, egzaminowała dzieci i sprawdzała ich wiedzę na temat prawidłowego poruszania się po drogach. Wszystkie osoby otrzymywały drobne upominki w postaci elementów odblaskowych.

Po skończonych wykładach na młodych ludzi czekała niespodzianka. Był to policyjny radiowóz stojący na zewnątrz budynku. Cieszył się on bardzo dużym zainteresowaniem, a możliwość wejścia do środka i włączenie sygnałów świetlnych i dźwiękowych okazała się nie lada gratką dla zwiedzających.

{galeria}programy prewencyjne/bezpieczne wakacje/nok{/galeria}