Marsz przeciwko przemocy w rodzinie - Programy profilaktyczno-prewencyjne - KPP Nowy Tomyśl

Programy profilaktyczno-prewencyjne

Marsz przeciwko przemocy w rodzinie

dsc_0126_kopiowanie

W miniona środę 21 września 2016 roku Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Komenda Powiatowa Policji w Nowym Tomyślu, wspólnie z Pełnomocnikiem Burmistrza ds. Uzależnień oraz Szkołami Podstawowymi i Gimnazjalnymi w Nowym Tomyślu zorganizowała marsz skierowany przeciwko przemocy w rodzinie.

{flvremote}http://www.wielkopolska.policja.gov.pl/biblioteka/filmy3/nowy-tomysl-przemarsz.flv{/flvremote}

Przedmiotowe działania powstały w ramach projektu „Zdrowa rodzina nie zna przemocy” i bardzo dobrze wpisywały się w realizowane przez Komendę Powiatową Policji programy prewencyjne „Bezpiecznie to wiedzieć i znać” i „Razem bezpieczniej”.

Działania, w których udział wzięło kilka placówek oświatowych z terenu Nowego Tomyśla, rozpoczęły się przemarszem profilaktycznym ulicami miasta, podczas którego uczniowie prezentowali przygotowane przez siebie transparenty z hasłami nawiązującymi do założeń akcji. Nad bezpieczeństwem uczniów oraz ich opiekunów czuwali policjanci Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego.

Pierwszy przystanek zaplanowany został przed siedzibą Burmistrza Nowego Tomyśla Włodzimierza Hibnera, gdzie uczniowie odczytali specjalnie przygotowaną odezwę bezpieczeństwa. Finał przemarszu miał swoje miejsce przy muszli koncertowej Nowotomyskiego Ośrodka Kultury.

Tego typu działania są bardzo potrzebne i z pewnością będą w dalszym ciągu realizowane przez Komendę Powiatową Policji w Nowym Tomyślu. Mają one na celu podkreślić wartość, jaką jest prawidłowo funkcjonująca rodzina. Dzieci wzorce zachowań czerpią od swoich rodziców – również te negatywne. Przemoc to nie jest rozwiązanie. Pamiętajmy o tym!!!  

 

{galeria}programy prewencyjne/Przemarsz przeciwko przemocy w rodzinie{/galeria}