Programy profilaktyczno-prewencyjne

Dzielnicowy o bezpieczeństwie seniorów w Kuślinie

dsc03286_kopiowanieDzielnicowy z Posterunku Policji w Kuślinie st. sierż. Mateusz Biniek spotkał się z seniorami gminy Kuślin. Tematem przewodnim ich rozmów było szeroko rozumiane bezpieczeństwo osób starszych. Poruszono również kwestię oszustw na tzw. wnuczka.

 

 

 

 

Tego typu spotkania są cyklicznie organizowane przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu. Tym razem do spotkania doszło w Gminnym Ośrodku Kultury w Kuślinie, a jej organizatorem był Posterunek Policji w Kuślinie. Cieszyło się ono sporym zainteresowaniem, bowiem na spotkanie przybyło blisko 80 osób.

Mają one na celu podnieść świadomość ludzi starszych na temat zagrożeń jakie ich otaczają w życiu codziennym. Na pogadankach seniorzy mają możliwość przypomnieć sobie, jak ustrzec się przez kieszonkowcami, czy różnego rodzaju oszustami, którzy żerują na łatwowierność i dobroci ludzi starszych. Przypomnieli sobie również zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, gdyż jak wynika z badań to właśnie seniorzy stanowią poważną część pieszych uczestników ruchu drogowego, ale też rowerzystów i kierowców.

Podczas spotkania st. sierż. Mateusz Biniek uświadamiał seniorom schematy dokonywania kradzieży kieszonkowych, kradzieży torebek damskich w środkach komunikacji miejskiej, na ulicy, czy w innych miejscach. Apelował również, aby pod żadnym pretekstem osoby starsze nie podawały danych przez telefon, nie ulegały jakimkolwiek namowom, zwłaszcza oferowanym transakcjom przez osoby obce.

{galeria}programy prewencyjne/bezpieczny senior/kuslin{/galeria}