Przekroczył prędkość o 56 km/h. Pożegnał się z prawem jazdy. - Ruch Drogowy - KPP Nowy Tomyśl

Ruch Drogowy

Strona znajduje się w archiwum.

gwiazda kpp

Przekroczył prędkość o 56 km/h. Pożegnał się z prawem jazdy.

Bezpieczeństwo na drogach powiatu nowotomyskiego to priorytet dla policjantów Wydziału Ruchu Drogowego komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu. Przekonał się o tym w sobotę 41-letni kierowca, który za bardzo duże przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym stracił prawo jazdy.

Jednym z zadań policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu i zarazem najważniejszym jest zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie naszego powiatu. Dlatego też weekendowa służba została skierowana na teren gminy Kuślin, gdzie wielokrotnie dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

W Kuślinie na ul. Leśnej policjanci objęli posterunek statyczny, aby sprawdzić poczynania kierowców w terenie zabudowanym. Długo nie musieli czekać na efekty, bowiem już po paru minutach 41-letni kierowca Jeepa Patriot został zatrzymany za przekroczenie prędkości. Nie mogło tu być mowy o jakiejkolwiek taryfie ulgowej dla nieodpowiedzialnego kierowcy, który poruszał się z zawrotną prędkością 96 km/h. Przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 56 km/h. Zgodnie z nowymi przepisami kierowca musiał się pożegnać z prawem jazdy, które może odzyskać dopiero po 3 miesiącach.

 

Przypominamy, że jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejna „wpadka” bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.