Niespełna 2 promile za kierownicą Citroena - Ruch Drogowy - KPP Nowy Tomyśl

Ruch Drogowy

Strona znajduje się w archiwum.

gwiazda kpp

Niespełna 2 promile za kierownicą Citroena

Blisko 1,8 promila alkoholu miał 30-letni obywatel Ukrainy, mieszkający od pewnego czasu w Nowym Tomyślu, zatrzymany przez policjantów do kontroli drogowej w Nowym Tomyślu. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości odpowie przed Sądem. Za popełnione przestępstwo grozi kara 2 lat więzienia.

Policjanci nowotomyskiej patrolówki, dzisiaj w nocy zatrzymali do kontroli drogowej osobowego Citroena Berlingo. Przyczyną kontroli był niecodzienny styl jazdy jego kierowcy, który wskazywał na to, że może znajdować się pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu.

Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się chwilę później. Skontrolowany mężczyzna był kompletnie pijany. Nie potrafił utrzymać równowagi, a jego mowa była bełkotliwa. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało u niego blisko 1,8 promila. 30-latek stracił prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara 2 lat więzienia.

Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy udało się wyeliminować z drogi ogromne zagrożenie, jakim niewątpliwie są nietrzeźwi kierujący. Prowadzona odwieczna walka w końcu przynosi wymierne efekty, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w naszym powiecie.

 

Jednocześnie Komenda Powiatowa Policji w Nowym Tomyślu apeluje do mieszkańców powiatu o to, aby nigdy nie dopuszczali nietrzeźwych kierowców do wsiadania za kierownicę ich pojazdów. Dbajmy wspólnie o bezpieczeństwo naszych bliskich oraz nas samych, gdyż nietrzeźwy kierowca jest ogromnym zagrożeniem dla zdrowia i życia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Za udzieloną pomoc dziękujemy.