Popełnił dwa przestępstwa i próbował uciec - Ruch Drogowy - KPP Nowy Tomyśl

Ruch Drogowy

Strona znajduje się w archiwum.

gwiazda kpp

Popełnił dwa przestępstwa i próbował uciec

Z niecodzienną sytuacją mieli do czynienia policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, w sobotę 1 kwietnia 2017 roku. Rutynowa kontrola drogowa zakończyła się zatrzymaniem 27-letniego mężczyzny, który popełnił dwa przestępstwa. Co zrobił?

Wiemy nie od dziś, że służba w Policji lubi zaskakiwać. Przekonali się o tym w sobotę 1 kwietnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu.

Około godziny 19:30, w miejscowości Niegolewo, zauważyli młodego motorowerzystę, którego zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej. Ta jak się później okazało nie przebiegła standardowo. Co się stało?

Otóż podczas podchodzenia do motorowerzysty policjant zauważył, że z rękawa jego bluzy wystaje woreczek foliowy z zawartością białej substancji. Kilka sekund później 27-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego odrzucił woreczek na bok, a sam spróbował ucieczki . Niestety dla niego próba ta była nieskuteczna i po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów został zatrzymany.  Drugi z policjantów w tym czasie zabezpieczył odrzucony woreczek z nieznaną wówczas substancją.

Dalsze czynności, które odbyły się już w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu, pozwoliły funkcjonariuszom poznać szereg powodów, dla których 27-latek spróbował ucieczki. Pierwszym z nich był fakt, że substancja znajdująca się w wyrzuconym woreczku to nic innego jak metaamfetamina w ilości 4,4 grama.

Drugim powodem okazał się być alkohol, który młody kierowca spożywał kilka chwil wcześniej. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało u niego ponad 0,4 promila.

Na tym się jednak sprawa nie zakończyła. Cały czas mundurowym nie dawało spokoju również jego zachowanie. Chcąc sprawdzić swoje przypuszczenia zabrali kierowcę jednośladu do szpitala na badanie moczu. Kolejny raz mieli rację. Analiza moczu w laboratorium wykazała, ze 27-latek zdecydował się na podróż jednośladem, będąc pod działaniem środka odurzającego w postaci marihuany.

Teraz z pewnością czego go wizyta w sądzie, przed którym odpowie za popełnione dwa przestępstwa oraz wykroczenie. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.