Groźne zderzenie drogowe - Ruch Drogowy - KPP Nowy Tomyśl

Ruch Drogowy

Strona znajduje się w archiwum.

Groźne zderzenie drogowe

Nadmierna prędkość, nieodpowiedzialność i brak wymaganego doświadczenia!! Tak z pewnością można określić kierowcę, który dzisiaj kilka minut przed 11-tą doprowadził do groźnego zderzenia. 18-latek utracił długo wyczekiwane prawo jazdy, które zdał w styczniu tego roku. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Kilka minut przed godziną 11-tą do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu wpłynęła informacja o groźnym zdarzeniu drogowym na drodze W-308 w rejonie miejscowości Bukowiec. Przybyli na miejscu policjanci szybko ustalili przebieg i okoliczności.

Okazało się, że 18-letni kierowca VW Lupo na łuku drogi nie zapanował nad prowadzonym przez siebie pojazdem i stracił nad nim panowanie. To z kolei skutkowało zjechaniem na przeciwległy pas ruchu, gdzie doszło do zderzenia bocznego z prawidłowo jadącym samochodem marki Kia, którym poruszał się 56-letni mieszkaniec Grodziska Wielkopolskiego. Na szczęście nikomu nic się nie stało i skończyło się jedynie na rozbitych pojazdach.

Przyczyna niepanowania nad prowadzonym pojazdem? Otóż 18-letni kierowca źle ocenił swoje możliwości i chciał pokonać ostry łuk drogi z nadmierną prędkością.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu zatrzymali młodemu kierowcy prawo jazdy za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Cała sprawa znajdzie swój finał w sądzie.