KPP Nowy Tomyśl

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Dopalacze kradną życie
Stop seksturystyce
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
OCHRONA PRAWNA POLICJANTÓW

Najczęściej czytane

 1. Bijemy rekord w pierwszej pomocy

  Policjanci Komendy Powiatowej w Nowym Tomyślu i Komisariatu Policji w Zbąszyniu na czele z sierż. Pyrkiem po raz kolejny brali udział w biciu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

 2. „Wszystkich Świętych” zmiany w organizacji ruchu !

  Zbliża się dzień Wszystkich Świętych. Jak co roku w pobliżu cmentarzy wprowadzone będą zmiany w organizacji ruchu. Zmiany te mają na celu ułatwienie dojazdu do nekropolii i zwiększenie bezpieczeństwa kierowców i pieszych. Apelujemy o zwrócenie uwagi na oznakowania.

 3. WIZYTA KLAS MUNDUROWYCH W NOWOTOMYSKIEJ KOMENDZIE

  Swoją przyszłość wiążą z służbą w policji – tak mówi wielu z nich, a edukacja w Klasach Mundurowych jest dla nich dobrym startem do wstąpienia w nasze szeregi. Podczas wizyty na komendzie mieli okazję posłuchać czym zajmuje się Technik Kryminalistyki, a także sprawdzić swoją celność na strzelnicy.

 4. Obchody Święta Policji

  100 lat temu, 24 lipca 1919 r., Sejm Ustawodawczy Rzeczypospolitej Polskiej uchwalił Ustawę o Policji Państwowej. To data szczególna dla wszystkich policjantów i pracowników Policji - data święta polskiej Policji, a rok 2019 jest jubileuszowym - obchodzimy bowiem setną rocznicę powstania Policji Państwowej. W piątek 26 lipca br. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu odbyła się z tej okazji Uroczysta Zbiórka .

 5. Mam wybór-Nie biorę!

  Tym razem Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu oraz przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Tomyślu odwiedzili młodzież z Ośrodka Szkolenia OHP w Chraplewie w celu spotkania się z uczniami. Zajęcia o charakterze edukacyjno - profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, mają na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia.

 6. Policjanci będą sprawdzać oznakowanie posesji

  Prawidłowe i widoczne oznakowanie posesji jest sprawą bardzo istotną dla bezpieczeństwa mieszkańców. Często zdarza się, że pogotowie, straż pożarna czy policja szuka posesji przez kilka minut ponieważ właściciel czy też administrator nie dopełnił obowiązku umieszczenia numeru. W przypadku ratowania życia i zdrowia ludzkiego każda minuta ma znaczenie. Policjanci nowotomyskiej komendy przypominają właścicielom o obowiązku oznakowania posesji.

 7. Nowy Komendant Komisariatu Policji w Zbąszyniu !

  Z dniem 1 marca br. z funkcją Komendanta Komisariatu Policji w Zbąszyniu pożegnał się podkom. Arkadiusz Pelc, który od tej pory będzie obejmował stanowisko Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu. Na nowego Komendanta Komisariatu w Zbąszyniu mianowano asp. szt. Marka Madaja.

 8. 3 promile za kierownicą...

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali mężczyznę, który jechał osobowym fiatem mając 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto 24-latek na odcinku polnej drogi w Sątopach zderzył się z daewoo tico. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Teraz za swój brak odpowiedzialności poniesie konsekwencje.

 9. "Narkotyki i dolapacze zabijają" - spotkanie z młodzieżą Szkoły Podstawowej w Zbąszyniu

  Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu oraz przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Tomyślu spotkali się dzisiaj z uczniami klasy 7 Szkoły Podstawowej w Zbąszyniu. Celem ich spotkania była pogadanka o charakterze edukacyjno - profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”,

 10. WIZYTA POLICJANTÓW NA PÓŁKOLONII

  W środę 7 sierpnia br. funkcjonariusze z nowotomyskiej komendy zostali zaproszeni na półkolonię, odbywającą się w Borui Nowej. Podczas spotkania policjanci przeprowadzili z uczestnikami pogadankę profilaktyczną dotyczącą bezpieczeństwa w okresie wakacyjnym.