Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwójka rowerzystów w szpitalu

Data publikacji 19.05.2017

Do kolejnego bardzo groźnego zdarzenia doszło na drogach powiatu nowotomyskiego. Dwójka rowerzystów została potrącona na prostym odcinku drogi przez 37-letniego mieszkańca powiatu nowotomyskiego. Na szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych.

16 maja 2017 roku, około godziny 19:10 oficer dyżurny nowotomyskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem dwójki rowerzystów i samochodu osobowego. Na miejsce natychmiast wysłano służby ratunkowe oraz funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego.

Po przybyciu na miejsce mundurowi szybko ustalili przebieg wydarzeń. Okazało się, że na prostym odcinku drogi powiatowej nr 2748P, w rejonie miejscowości Cicha Góra, 37-letni kierujący samochodem mercedes, nie zachował bezpiecznego odstępu od wyprzedzanego rowerzysty doprowadzając do zderzenia z nim. Na skutek tego 44-letni mieszkaniec Nowego Tomyśla stracił panowanie nad jednośladem i uderzył w poruszającego się obok niego 41-letniego kolegę.

W wyniku tego zdarzenia dwójka rowerzystów trafiła do nowotomyskiego szpitala. Na szczęście ich życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

 

foto M.Kozłowski tygodnik "Nasz Dzień po Dniu"

Powrót na górę strony