Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowy Tomyśl - okradł pracodawcę.

Data publikacji 18.08.2009

kajdanki7W ręce nowotomyskich policjantów wpadł mężczyzna, który okradł swojego pracodawcę. Łupem nieuczciwego pracownika padł aparat cyfrowy i piła spalinowa o łącznej wartości blisko 2 tys. złotych. Jak tłumaczył podejrzany, kradzież miała być zemstą na pracodawcy, który rzekomo nie płacił mu za pracę. Teraz złodziejowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili policjanci, 21-letni Tomasz Ś. od lutego do czerwca pracował na ranczu u jednego z mieszkańców Nowego Tomyśla, którego okradł. Wszystko wskazuje na to, że w tym czasie zdążył poznać dokładnie gospodarstwo. Wiedział, gdzie i co jest przechowywane. W ostatnim okresie czasu jednak stosunki między nim a pracodawcą pogorszyły się z powodów finansowych.

Ze złożonego zawiadomienia wynika, że od chwili pojawienia się na ranczu Tomasza Ś. zaczęły ginąć różne przedmioty. Zniknął aparat cyfrowy pozostawiony przez właściciela w aucie oraz piła spalinowa. Straty pokrzywdzony oszacował na blisko 2 tys. złotych. Sprawą od razu zajęli się kryminalni, którzy w pierwszej kolejności postanowili porozmawiać z 21-letnim Tomaszem Ś. Mężczyzna kiedy zobaczył w drzwiach mundurowych przyznał się do kradzieży. W komendzie 21-latek tłumaczył funkcjonariuszom, że były pracodawca nie płacił mu za pracę, więc on sam „wyrównał rachunki”.

tomasz_s
21-letni Tomasz Ś.

Jak się okazało mężczyzna szybko pozbył się kradzionych rzeczy. Aparat dał bratu a piłę spalinową spieniężył.

Dziś Tomasz Ś. usłyszał zarzuty kradzieży. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Nowotomyska policja przypomina, że przestępstwo popełnia także ten, kto kupuje cokolwiek od złodziei. Uważajmy, by nie zostać paserem. Atrakcyjna okazja cenowa skusi prawie każdego zainteresowanego do zakupu. Zaskakująco niska cena powinna jednak być dla nas informacją, że towar nie jest legalny. Nabycie takich przedmiotów może zostać ocenione przez Policję jako paserstwo umyślne bądź nieumyślne. Z umyślnym paserstwem będziemy mieli do czynienia wówczas, gdy nabywca wiedział o tym, iż kupuje rzecz pochodzącą z przestępstwa. Natomiast paserstwo nieumyślne to nabycie rzeczy, o której kupujący, na podstawie towarzyszących zakupowi okoliczności, powinien i mógł przypuszczać, iż została ona uzyskana za pomocą czynu zabronionego. Za świadome paserstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Za nieświadome - do 2 lat.
Powrót na górę strony