Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna Wielkanoc

Data publikacji 15.04.2011

wielkanocOkres Świąt Wielkanocnych jest czasem wzmożonych wyjazdów. Jak co roku nad Państwa bezpiecznym i spokojnym wypoczynkiem w tym okresie, czuwać będzie większa niż zwykle liczba policjantów. Niemniej jednak w trosce o bezpieczeństwo podajemy kilka sprawdzonych porad, do których warto się zastosować.

Mieszkanie: Jeżeli wyjeżdżasz poproś zaprzyjaźnionego sąsiada lub członka rodziny, aby zaopiekowali się Twoim mieszkaniem i stwarzali pozory pobytu właściciela. Pamiętajmy, aby na wycieraczce oraz w skrzynce na listy nie leżały gazetki reklamowe, ponieważ jest to znak dla złodzieja, że w mieszkaniu nikogo nie ma. Proszę pamiętać, aby zakręcić zawory z wodą i gazem. Jeżeli jest to możliwe odłączyć bezpieczniki. Jeżeli przechowujecie Państwo na balkonie rowery, apelujemy o zabezpieczenie ich w innym pomieszczeniu.

Gdy po powrocie stwierdzimy, że dokonano włamania – należy natychmiast powiadomić policję i niczego nie dotykać.

 

Samochód: Pamiętajmy o zabezpieczeniu samochodu. Parkujmy go zawsze w miejscach dobrze oświetlonych. Korzystajmy z parkingów strzeżonych. Sprawdźmy czy pozamykaliśmy okna i drzwi. Włączmy autoalarm. Nie zostawiajcie Państwo na widocznym miejscu w samochodzie wartościowych przedmiotów typu telefon, radio lub wartościową odzież. Schowajcie torby i bagaże do bagażnika.

 

Podróż: Proszę nie pozostawiać bagażu bez opieki. Uważajcie na kieszonkowców. Podczas zakupu biletów demonstrowanie zawartości portfela jest niewskazane. Złodzieje obserwują podróżnych i wybierają osobę, którą chcą okraść. Uważajmy na natrętnych współpasażerów. Szczególną uwagę należy zwrócić podczas wsiadania i wysiadania oraz na korytarzu pociągu. Jeżeli poczujecie że wokół Was robi się tłoczno – wzmóżcie czujność! „Sztuczny tłok” to jedna z ulubionych metod pracy kieszonkowców.

 

Pamiętaj „złodzieje nie świętują”.

 

Śmigus Dyngus

Rodzice powinni nauczyć dzieci, że „lany poniedziałek” to tradycja polewania wodą, w której należy zachować umiar i kulturę. Zlewanie wodą przypadkowych przechodniów może narazić nas na straty materialne – gdy zostanie zniszczona np. droga odzież. „Polewanie” nie powinno odbywać się na ulicach – gdyż bardzo często dzieci w ferworze zabawy wybiegają na jezdnię łamiąc wszelkie przepisy ruchu drogowego, a mokra nawierzchnia może okazać się przykrą w skutkach niespodzianką dla nadjeżdżających samochodów.

Nad Państwa bezpiecznym i spokojnym wypoczynkiem w okresie Świąt, czuwać będą policjanci.

Powrót na górę strony