Zawody wędkarskie o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Tomyślu

Data publikacji 16.10.2012

56 października br. na zbiorniku wodnym w Grójcu Wielkim w powiecie nowotomyskim odbyły się zawody w Wędkarstwie Spławikowym cyklu Grand Prix Policji. Znajdujący się tam akwen wodny stał się terenem rywalizacji dla 37 wędkarzy z województwa wielkopolskiego. Sędziowie oceniali indywidualne oraz zespołowe mistrzowskie umiejętności łowienia. Zawodnicy walczyli o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Tomyślu.

6 października  na kanale rzeki Obry w miejscowości Grójec Wielki rozegrana została kolejna edycja zawodów o puchar Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Tomyślu w Wędkarstwie Spławikowym, które zaliczane są do Grand Prix Policji województwa wielkopolskiego. Aż 11 drużyn oraz zawodnicy indywidualni z całej wielkopolski stawiło się nad wodą aby walczyć o puchar drużynowo i indywidualnie. Zawody te były ostatnimi zaliczanymi do klasyfikacji generalnej co tym bardziej zagrzewało do sportowej rywalizacji. Nowotomyską komendę reprezentowała drużyna w składzie: asp.Marek Madaj, st.sierż. Bartłomiej Dynowski oraz Łukasz Waściński.

1

Podsumowując wszystkie konkurencje najlepiej poradziła sobie drużyna z KPP w Wolsztynie, która w klasyfikacji drużynowej wyprzedziła wędkarzy z KPP Nowy Tomyśl dosłownie o pół kilograma.  Na III miejscu na podium uplasowała się drużyna z KWP w Poznaniu.

4

Najlepszym zawodnikiem i zdobywcą Pucharu Komendanta Powiatowego został policjant z KPP Nowy Tomyśl Marek Madaj, który złowił 9820g ryb. Drugie miejsce zajął Lucjan Kulas reprezentujący KPP Wolsztyn łowiąc 8600g, natomiast trzecie miejsce zajął Łukasz Waściński reprezentujący KPP Nowy Tomyśl łowiąc 7420g .

2

W klasyfikacji generalnej po ośmiu zawodach rozgrywanych w całej wielkopolsce najlepszym zawodnikiem Grand Prix Policji z pośród 92 wędkarzy startujących został nasz kolega Łukasz Waściński. Na czwartym miejscu uplasował się Marek Madaj a miejsce szóste przypadło Bartłomiejowi Dynowskiemu.

3

O ogólnym rozrachunku najlepszą drużyną została KPP Gostyń , drugie miejsce zajęła drużyna KWP Poznań a na trzecim miejscu sklasyfikowano drużynę KPP Nowy Tomyśl.

Nagrody po zakończonych zawodach na kanale rzeki Obra osobiście wręczał Komendant Powiatowy Policji w Nowym Tomyślu mł. insp. Wojciech Kolasiński oraz Naczelnik Wydziału Komunikacji Społęcznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu podinsp. Tomasz Węcławiak.

5

Uroczyste zakończenie całego cyklu Grand Prix odbędzie się 10 listopada w miejscowości Ludwinowo , gdzie zwycięzcy otrzymają pamiątkowe puchary i medale.

Dzięki uprzejmości Tomka Horemskiego wszystkie wyniki poszczególnych zawodów wraz z galerią zdjęć do obejrzenia na stronie www.leszcz.pl

Serdecznie gratulujemy naszym kolegom i życzymy "Taaaakiej ryby".