Aktualności
-
Parę złotych za kłopoty. Drogowa kontrola pod Nowym Tomyślem ujawniła fałszywe prawo jazdy
Kontrola drogowa przeprowadzona przez drogówkę z Nowego Tomyśla zakończyła się zatrzymaniem 43-latka z podrobionym dokumentem. Do zdarzenia doszło w 21 czerwca w rejonie Bolewic, gdzie policjanci zatrzymali do kontroli kierującego Skodą Octavią obywatela Ukrainy, który przekroczył dopuszczalną prędkość. Sprawdzenie zakończyło się zarzutami za posłużenie się fałszywym dokumentem i groźbą kary do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Fikcyjne przeglądy wyszły na jaw. Koniec głośnego śledztwa w Nowym Tomyślu
To śledztwo zaczęło się od jednej informacji, a zakończyło postawieniem aż 89 zarzutów karnych. Po wielu miesiącach pracy nowotomyscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Tomyślu zakończyli sprawę dotyczącą wystawiania dokumentów potwierdzających pozytywny wynik badań technicznych pojazdów na terenie jednej stacji diagnostycznej w powiecie nowotomyskim bez faktycznego sprawdzenia ich stanu. Dwóm mężczyznom postawiono 89 zarzutów. Za poświadczenie nieprawdy w dokumentach grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Ucieczka z autostrady zakończona w lesie. 33-latek zatrzymany po pościgu pod Łomnicą
Ciekawy finał miała kolizja drogowa, do której doszło 14 marca br. po godzinie 11:00 na autostradzie A2 w powiecie nowotomyskim. Dziś jest akt oskarżenia dla kierującego samochodem marki Mazda, który stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne. Po zdarzeniu zbiegł, a jak się później okazało poruszał się skradzionym pojazdem z Niemiec, na fałszywych tablicach rejestracyjnych i podczas zatrzymania naruszył nietykalność funkcjonariusza policji. Mężczyzna decyzją sądu otrzymał areszt na okres 3 miesięcy i trzy zarzuty karne oraz widmo kary do 10 lat pozbawienia wolności .
-
Medale i wielki sukces policjantów z Nowego Tomyśla na Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w BJJ
Choć od VI Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Brazylijskim Jiu-Jitsu GI i No GI minęło już kilka dni, emocje wciąż nie opadły. Wydarzenie odbyło się 13 czerwca 2026 roku w Mińsku Mazowieckim i zgromadziło blisko 100 drużyn reprezentujących służby mundurowe z całej Polski. Wśród uczestników nie zabrakło policjantów z Nowego Tomyśla, którzy reprezentowali Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu. Dziesięcioosobowa drużyna zaprezentowała wysoki poziom sportowy, zajmując ostatecznie znakomite 6. miejsce w klasyfikacji drużynowej. Na matach nie brakowało zaciętej, ale fair play rywalizacji, a nowotomyscy funkcjonariusze wielokrotnie stawali na podium.
-
Gościnna wizyta zakończona aresztem! Groźby, maczeta i agresja w Zbąszyniu
10 czerwca br. w godzinach wieczornych w Zbąszyniu 25-letni mieszkaniec Nowego Sącza przyjechał do znajomej koleżanki. Tam postanowił zniszczyć drzwi wejściowe maczetą, a następnie wszelkimi sposobami zapewnić domowników, że i tak pozbawi ich życia. Zatrzymany agresor przez nowotomyską policje usłyszał 3 zarzuty karne i trafił na 3 miesięczny areszt. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Nie spodobała mu się rozmowa? Wybił szybę i ruszył do ucieczki
Osobliwa interwencja w dniu wczorajszym miała miejsce przed galerią handlową w Nowym Tomyślu. 38-letni mieszkaniec powiatu w nerwach wybił szybę w pojeździe wybranym losowo i podjął ucieczkę. Ujęty obywatelsko przez świadków zdarzenia przekazany nowotomyskiej policji usłyszał zarzuty za zniszczenie mienia. Za dokonany czyn grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Policjanci z Nowego Tomyśla uczą dzieci zasad bezpiecznych wakacji
Do rozpoczęcia wakacji pozostały już tylko dwa tygodnie. To doskonały moment, aby przypomnieć najmłodszym o zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Z tego powodu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu rozpoczęli cykl spotkań edukacyjnych w szkołach i przedszkolach na terenie powiatu nowotomyskiego.
-
Pośpiech, kontrola drogowa i pożar domu. Nietypowa interwencja zakończona sukcesem .
Nie od dziś wiadomo, że policjanci ruchu drogowego podczas kontroli słyszą najróżniejsze tłumaczenia przekroczenia prędkości. „Spieszę się do pracy”, „żona rodzi”, „teściowa mi kazała” – to tylko część historii, które trafiają do policyjnego repertuaru. Kontrola drogowa pod Nowym Tomyślem zakończona sukcesem dzięki czujności sąsiada, szybkiej reakcji właścicielki domu i ugaszeniu pożaru przez funkcjonariusza.
-
Awantura na stacji paliw zakończona zatrzymaniem. 22-latek z narkotykami i ponad 2 promilami alkoholu w organizmie wylądował w celi!
Koleżeńska szarpanina w przydrożnym rowie w niedzielny wieczór 7 czerwca na stacji paliw w Przyłęku zakończyła się interwencją policji i zatrzymaniem 22-letniego mieszkańca powiatu nowotomyskiego. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, a podczas czynności funkcjonariusze znaleźli przy nim narkotyki. Za ich posiadanie grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
-
ZACHOWAJ BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ!
Ciepłe dni sprzyjają spędzaniu wolnego czasu nad wodą. Woda, nawet ta pozornie najspokojniejsza, w jednej chwili może stać się niebezpiecznym, groźnym żywiołem, dlatego tak ważne są zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą. Policjanci przypominają o konieczności zachowywania podstawowych zasad ostrożności i rozwagi.
-
Zmiana w przepisach - obowiązkowa jazda w kasku
Od 3 czerwca 2026 r. wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Rowerzyści, kierujący hulajnogą elektryczną lub UTO (urządzenie transportu osobistego) do 16. roku życia będą mieli obowiązek używania kasków ochronnych.
-
„Policyjna obława na karpie” – czyli zawody wędkarskie!
Na stawach Kulesza od samego rana panowała atmosfera większego napięcia niż podczas kontroli drogowej przed długim weekendem. Wszystko za sprawą zawodów wędkarskich o Puchar Przewodniczących Związków NSZZ Policjantów, organizowanych wspólnie przez KPP Nowy Tomyśl, KPP Grodzisk Wielkopolski, KPP Szamotuły, KPP Wolsztyn oraz KPP Międzychód. Do rywalizacji stanęli zarówno czynni policjanci, jak i emerytowani funkcjonariusze.
Najczęściej czytane
-
Pośpiech, kontrola drogowa i pożar domu. Nietypowa interwencja zakończona sukcesem .
Nie od dziś wiadomo, że policjanci ruchu drogowego podczas kontroli słyszą najróżniejsze tłumaczenia przekroczenia prędkości. „Spieszę się do pracy”, „żona rodzi”, „teściowa mi kazała” – to tylko część historii, które trafiają do policyjnego repertuaru. Kontrola drogowa pod Nowym Tomyślem zakończona sukcesem dzięki czujności sąsiada, szybkiej reakcji właścicielki domu i ugaszeniu pożaru przez funkcjonariusza.
-
Ucieczka z autostrady zakończona w lesie. 33-latek zatrzymany po pościgu pod Łomnicą
Ciekawy finał miała kolizja drogowa, do której doszło 14 marca br. po godzinie 11:00 na autostradzie A2 w powiecie nowotomyskim. Dziś jest akt oskarżenia dla kierującego samochodem marki Mazda, który stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne. Po zdarzeniu zbiegł, a jak się później okazało poruszał się skradzionym pojazdem z Niemiec, na fałszywych tablicach rejestracyjnych i podczas zatrzymania naruszył nietykalność funkcjonariusza policji. Mężczyzna decyzją sądu otrzymał areszt na okres 3 miesięcy i trzy zarzuty karne oraz widmo kary do 10 lat pozbawienia wolności .
-
Nie spodobała mu się rozmowa? Wybił szybę i ruszył do ucieczki
Osobliwa interwencja w dniu wczorajszym miała miejsce przed galerią handlową w Nowym Tomyślu. 38-letni mieszkaniec powiatu w nerwach wybił szybę w pojeździe wybranym losowo i podjął ucieczkę. Ujęty obywatelsko przez świadków zdarzenia przekazany nowotomyskiej policji usłyszał zarzuty za zniszczenie mienia. Za dokonany czyn grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Awantura na stacji paliw zakończona zatrzymaniem. 22-latek z narkotykami i ponad 2 promilami alkoholu w organizmie wylądował w celi!
Koleżeńska szarpanina w przydrożnym rowie w niedzielny wieczór 7 czerwca na stacji paliw w Przyłęku zakończyła się interwencją policji i zatrzymaniem 22-letniego mieszkańca powiatu nowotomyskiego. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, a podczas czynności funkcjonariusze znaleźli przy nim narkotyki. Za ich posiadanie grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Gościnna wizyta zakończona aresztem! Groźby, maczeta i agresja w Zbąszyniu
10 czerwca br. w godzinach wieczornych w Zbąszyniu 25-letni mieszkaniec Nowego Sącza przyjechał do znajomej koleżanki. Tam postanowił zniszczyć drzwi wejściowe maczetą, a następnie wszelkimi sposobami zapewnić domowników, że i tak pozbawi ich życia. Zatrzymany agresor przez nowotomyską policje usłyszał 3 zarzuty karne i trafił na 3 miesięczny areszt. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
- Wypadek śmiertelny pod Nowym Tomyślu.
-
e-papierosy- rosnąca moda wśród młodzieży !
Od 5 lipca 2025 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące papierosów elektronicznych. Zgodnie z nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, zakazana będzie sprzedaż wszystkich e-papierosów – również tych bez nikotyny – osobom poniżej 18. roku życia. Od połowy stycznia 2026 r. ich sprzedaż jest możliwa wyłącznie w sklepach stacjonarnych – zakazana zostaje sprzedaż internetowa oraz w automatach.
-
Fikcyjne przeglądy wyszły na jaw. Koniec głośnego śledztwa w Nowym Tomyślu
To śledztwo zaczęło się od jednej informacji, a zakończyło postawieniem aż 89 zarzutów karnych. Po wielu miesiącach pracy nowotomyscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Tomyślu zakończyli sprawę dotyczącą wystawiania dokumentów potwierdzających pozytywny wynik badań technicznych pojazdów na terenie jednej stacji diagnostycznej w powiecie nowotomyskim bez faktycznego sprawdzenia ich stanu. Dwóm mężczyznom postawiono 89 zarzutów. Za poświadczenie nieprawdy w dokumentach grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Medale i wielki sukces policjantów z Nowego Tomyśla na Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w BJJ
Choć od VI Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Brazylijskim Jiu-Jitsu GI i No GI minęło już kilka dni, emocje wciąż nie opadły. Wydarzenie odbyło się 13 czerwca 2026 roku w Mińsku Mazowieckim i zgromadziło blisko 100 drużyn reprezentujących służby mundurowe z całej Polski. Wśród uczestników nie zabrakło policjantów z Nowego Tomyśla, którzy reprezentowali Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu. Dziesięcioosobowa drużyna zaprezentowała wysoki poziom sportowy, zajmując ostatecznie znakomite 6. miejsce w klasyfikacji drużynowej. Na matach nie brakowało zaciętej, ale fair play rywalizacji, a nowotomyscy funkcjonariusze wielokrotnie stawali na podium.
-
Jak zaoszczędzić na mandacie za wjazd do lasu? Sprawdź, zanim wjedziesz
Wjazd do lasu samochodem, motocyklem czy quadem może wydawać się niewinną sprawą – zwłaszcza gdy droga wygląda na „normalną” i nie ma wyraźnego zakazu. W praktyce jednak bardzo łatwo narazić się na mandat. Jak tego uniknąć i nie płacić nawet kilkuset złotych? Oto najważniejsze zasady, które pozwolą Ci zaoszczędzić.







